Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Zakończenie akcji "Pomoc dla schroniska"

Zakończenie akcji "Pomoc dla schroniska"

Nasza coroczna akcja „Zbiórka darów na schronisko” dobiegła końca. Jak zawsze, efekt był wspaniały. Zebraliśmy ogromne ilości wszelkiego dobra, które uszczęśliwią choć na jakiś czas bezdomne psiaki i kociaki ze schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim fundacji „Przyjaciele Braci Mniejszych”, umilą im pobyt i pomogą przetrwać zimę. W tym roku także nauczyciele dorzucili się hojnie do zbiórki wpłacając „cegiełkę” do puszki. Pieniądze przeznaczone zostały na zakup smaczków dla psów. Część funduszy pochodziła z działalności sklepiku szkolnego, za co serdecznie dziękujemy. 7 grudnia zapakowaliśmy wszystko do autokaru i ruszyliśmy do schroniska. Tutaj chcielibyśmy podziękować za pomoc chłopcom z klasy 8b, którzy użyczyli siły swoich mięśni do noszenia ciężkich paczek. Gdy w schronisku rozpakowaliśmy dary, urosła z tego prawdziwa góra. Na pewno nie zmarnuje się, zważywszy na to, że obecnie przebywa tu ok. 400 psów. Dzieci z klasy 3c pierwszy raz odwiedziły to miejsce. Wrażenia trudno opisać, był zachwyt i były łzy, jako że nie wszystkim zwierzakom można pomóc, a chciałoby się każdego przygarnąć, dać mu dom i kochającego człowieka. Natomiast ważne jest, że dzięki takim akcjom, dzieci rozwijają w sobie całe morze empatii, ale też nabywają świadomości, że hasło „Nie kupuj, adoptuj” jest jak najbardziej na miejscu. Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji – dzieciom, rodzicom, nauczycielom. Do usłyszenia za rok.

D. Mantur
B. Olechowicz