Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Udział w obchodach 80 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

Udział w obchodach 80 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim

„Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia” to słowa Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Powstania w Getcie Warszawskim.

Dzisiaj uczniowie i uczennice z klasy 6a i 8g mieli możliwość uczestniczyć w obchodach 80 rocznicy powstania. Wysłuchaliśmy przemówienia Pana Mariana Turskiego, człowieka, który ocalał. Człowieka, który daje nam niesamowita lekcje żywej historii. Zapamiętamy jego słowa: Mam obowiązek powtórzyć wezwanie: Ludzie, nie bądźcie obojętni na zło. Ludzie, bądźcie czujni. Nienawiścią bardzo łatwo zgromadzić popleczników. Czy jednak nie przyniesie ona zguby mnie, tobie, wam, naszym dzieciom i wnukom? Dlatego tych, którzy sieją nienawiść, "J'accuse" - oskarżam.

Joanna Szydziak