Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 5d wraz z chórem szkolnym zaprezentowali wzruszający program artystyczny upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918r. Występ okazał się wyjątkową lekcją historii i patriotyzmu. Uczniowie recytowali wiersze oraz przedstawili scenki ukazujące ważne dla naszej ojczyzny wydarzenia - zniewolenie Polski przez zaborców, bunt dzieci we Wrześni, walki powstańcze, tworzenie Legionów Piłsudskiego oraz upragnione odzyskanie niepodległości po 123 latach niewoli. Muzyczne dopełnienie akademii stanowiły, zaprezentowane przez chór, pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój.
W tym wyjątkowym dniu zaszczycił nas swoją obecnością Pan Prezydent Roman Smogorzewski, który podziękował uczniom za piękny występ i przypomniał skąd pochodzi nazwa naszego miasta Legionowa.
Zwieńczeniem uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego i tym samym włączenie się w ogólnopolska akcję „Szkoła do hymnu”.
Szczególne podziękowania należą się pani Ewie Stradomskiej, która przygotowała oprawę muzyczną uroczystości oraz pani Ilonie Tymrakiewicz i panu Łukaszowi Ruszczykowi za stworzenie pięknej dekoracji w kolorach flagi państwowej.

Marlena Słupska - nauczycielka języka polskiego