Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Wizyta klasy 7a i 7d w Ambasadzie Niemiec w Warszawie

Wizyta klasy 7a i 7d w Ambasadzie Niemiec w Warszawie

Dnia 7 marca uczniowie klasy 7a i 7d złożyli wizytę w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie.
Uczniowie zostali powitani przez panią Katarzynę Soszka - Ogrodnik z Wydziału Prasowego Ambasady i zaproszeni do sali konferencyjnej, w której odbyło się spotkanie.
Wyświetlono krótki filmik o Ambasadzie Niemiec, a następnie prezentację przedstawiającą najważniejsze informacje i ciekawostki o naszych zachodnich sąsiadach.
Pani Katarzyna Soszko - Ogrodnik opowiedziała o historii Ambasady Niemiec w Warszawie oraz o pracy w placówce. Uczniowie wiedzą już jak nazywa się Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w naszym kraju i co należy do jego zadań. Potrafią również wymienić wydziały Ambasady i wiedzą ilu jest pracowników placówki. Wiedzą również co to jest Protokół dyplomatyczny.
Uczniowie mieli również okazję do zadawania pytań.

Kinga Olszewska
Olga Bolszo