Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Uczniowie koła naukowego "Nauka skarb drogi” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Wyjątkowe zaproszenie profesora Wojciecha Pusza dla biologa, p. Moniki Banak zaowocowało wizytą nauczycielki wraz uczennicami koła naukowego "Nauka skarb drogi” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Projekt realizowany był przy współpracy Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Młodzież brała udział w warsztatach, wykładach i pokazach naukowych. Nauczyła się o liofilizacji, wykorzystaniu tomografii komputerowej do produkcji czekolady bąbelkowej, biopaliwie. Uczniowie odwiedzili także Hydropolis - miejsce, w którym technologie multimedialne ukazują wodę z różnych perspektyw. Ostatnim punktem wycieczki było Afrykarium - jedyne na świecie oceanarium poświęcone tylko faunie Afryki.
To były dwa dni wypełnione wiedzą, radością i dobrą energią.