Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Rafał Mystkowski w gronie najlepszych koszykarzy z Mazowsza

Rafał Mystkowski w gronie najlepszych koszykarzy z Mazowsza

Rafał Mystkowski uczeń kl. 7c od kilku lat z zaangażowaniem rozwija swoją pasję sportową - koszykówkę. Poza licznymi sukcesami z reprezentacją naszej szkoły intensywnie trenuje poza szkołą. Jest jednym z najlepszych koszykarzy Kadry Mazowsza z rocznika 2010.
W dniach 27.02. - 03.03.2024 r. brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Są to zawody rangi Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Koszykówce. Wraz z Kadrą Mazowsza zdobył brązowy medal.

Na chwilę obecną Rafał uczestniczy w rozgrywkach ligowych powadzonych przez Warszawski Okręgowy Związek Koszykówki, jego drużyna jest w czołówce ligi, natomiast Rafał jest najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Drużyna klubowa uczestniczyła również rozgrywkach w ramach European Youth Basketball League (EYBL) wraz z czołowymi zespołami rocznika z takich krajów jak Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia a także Islandia czy Gruzja. W tych rozgrywkach nie udało się zająć medalowego miejsca, ale Rafał jest w czołówce statystyk indywidualnych, a w ostatnim turnieju został wybrany do piątki najlepszych zawodników, czyli MVP.

Rafał odnosi sukcesy również w koszykówce 3x3. W ostatnim sezonie jesienno – letnim (lipiec - listopad 2023) uczestniczył w wielu turniejach, zajmując czołowe lokaty:

Dwa Turnieje 3x3 Polonii Warszawa w Nieporęcie – dwa razy I miejsce, w jednym z nich tytuł MVP (Most Valuable Player)

Letni Turniej 3x3 w Lidzbarku Warmińskim - II miejsce
Ogólnopolski Turniej Lotto 3x3 Quest w Ełku – I miejsce

Gratulujemy Rafałowi!
Przede wszystkim sukcesów, ale również pracowitości, zaangażowania i determinacji w dążeniu do rozwijania swojej pasji. Codzienne treningi i bieżąca nauka to jest wyzwanie.

Wychowawczyni
Monika Majdanik