Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który rozwija talenty uczniów, pozwala im rozwijać swoje zainteresowania, uatrakcyjnia zajęcia szkolne. Już drugi rok korzystamy z urządzeń i pomocy dydaktycznych zakupionych dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Podczas lekcji techniki uczniowie klas 4 poznali program do modelowania w 3D, dowiedzieli się jak pracuje drukarka 3D oraz podziwiali wydrukowane figurki. Podczas lekcji techniki, w doskonale wyposażonej sali technicznej, uczniowie z zainteresowanie oglądali i uruchamiali narzędzia do obróbki metalu i drewna, a podczas obchodów Dnia Ziemi wykorzystywali do prac warsztatowych zestawy pistoletów do kleju na gorąco. Nauczyciele systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach np. „Rozwijanie umiejętności uczniów i nauczycieli z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości”, śledząc nowe informacje na ww. temat oraz dzieląc się swoimi doświadczeniami. Bardzo cieszymy się, że dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości jesteśmy szkołą nowoczesną, w której zajęcia prowadzone są w ciekawy, angażujący uczniów sposób co sprzyja rozwijaniu ich zainteresowań i mobilizowaniu do dalszej pracy.
Ewa Kamińska