Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

W pierwszych miesiącach drugiego semestru tak jak i w poprzednich, wiele działo się w naszej szkole. Pomoce dydaktyczne i sprzęt, który otrzymaliśmy w ramach programu Laboratoria Przyszłości był wykorzystywany na wiele sposobów. Dnia 6 marca uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w Dniu Nauki Polskiej - projekcie warsztatowym. Podczas zajęć techniki uczniowie klas czwartych zgłębiali tematykę zastosowań konstrukcyjnych drewna tworząc makiety budynków. Podczas lekcji techniki uczniowie klas szóstych poznali zasady działania prądu elektrycznego, obwodów elektrycznych oraz badali parametry różnych źródeł prądu za pomocą sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzięki zajęciom laboratoryjnym uczniowie mają możliwość lepiej zrozumieć badane zjawisko oraz nauczyć się bezpiecznego posługiwania się urządzeniami zasilanymi prądem elektrycznym. Na kolejne miesiące nauczyciele zaplanowali wiele ciekawych lekcji, łączących zdobywanie wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin.
Ewa Kamińska