Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

W minionych miesiącach odbyło się wiele inspirujących lekcji, na których wykorzystywano sprzęt i pomoce naukowe zakupione dzięki Ogólnopolskiemu Programowi Laboratoria Przyszłości. Najbardziej spektakularny był jednak Festiwal Nauki z Ogarnij Inżynierię i Laboratoriami Przyszłości organizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Legionowie oraz programem edukacyjnym Ogarnij Inżynierię. Tego dnia uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych, doświadczeniach, zajęciach z długopisami 3D i kulinarnych, korzystali z mikroskopów, wykonywali mosty z makaronu i lampiony w sali technicznej. Podczas wszystkich pokazów i przeprowadzonych zajęć wykorzystywano sprzęt, wyposażenie i pomoce dydaktyczne zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.
Natomiast zwycięzcy zorganizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego Mikołajkowego Turnieju Siatkówki otrzymali medale wydrukowane w drukarkach 3D. To były niezwykle pouczające i ekscytujące dni. Widać było ogromne zaangażowanie uczniów, które z pewnością wpłynie pozytywnie na ich osiągnięcia edukacyjne.
Ewa Kamińska