Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dzięki wsparciu finansowemu nasza szkoła uzyskała w ubiegłym roku nowoczesny sprzęt, który pozwala na ciekawe rozwiązania edukacyjne. Od początku roku szkolnego 2023/2024 nauczyciele prowadzili inspirujące lekcje, podczas których uczniowie uczyli się koncentracji i kreatywności, poszerzali i utrwalali swoją wiedzę. Dzięki pomocom dydaktycznym z programu Laboratoria Przyszłości, podczas lekcji w terenie, uczniowie klas czwartych obserwowali w powiększeniu lupy porosty i unerwienie liści. Ponadto wykorzystywali kompas do wyznaczania kierunków geograficznych, a przez lornetkę podziwiali mieszkańców koron drzew. Odbyły się także lekcje, podczas których uczniowie klas starszych prezentowali młodszym kolegom jak korzystać z długopisów 3D. Zarówno młodsi jak i starsi, w czasie pracy byli niezwykle podekscytowani, a potem dumni z jej efektów. Przed nami następne, ciekawe i pełne pozytywnych emocji lekcje, łączące zdobywanie wiedzy z przygodą.
Ewa Kamińska