Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Klasy ósme z wizytą w Parlamencie RP

Klasy ósme z wizytą w Parlamencie RP

19 grudnia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w szkolnej wycieczce do Parlamentu RP. Celem wyjazdu były warsztaty o prawach i obowiązkach parlamentarzystów oraz zwiedzanie ciekawych miejsce w Senacie i Sejmie. Zanim jednak grupa weszła do budynku głównego trzeba było przejść przez biuro przepustek oraz bramkę kontrolną.  Pani przewodniczka opowiadała o historii budynków, z których korzystają parlamentarzyści. Uczniowie zwiedzili salę senatu, miejsce pracy 100 senatorów. Spacerując korytarzami Sejmu i Senatu mieli okazję spotkać parlamentarzystów, pracujących dziennikarzy oraz Straż Marszałkowską. Ostatnim punktem wizyty w senacie były warsztaty związane z poznaniem praw i obowiązków parlamentarzystów. To była prawdziwa lekcja wiedzy obywatelskiej.
Po wyjściu z budynku Senatu spacerkiem wszyscy ruszyli do Muzeum Legii Warszawa, w którym mieli okazję oglądać zgromadzone puchary, medale oraz pamiątki sportowców. Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń oraz wiedzy związanej z pracą parlamentarzysty.

Marzena Iniarska -Strama, Iwona Śliwińska, Nina Stadnicka, Bogusława Dytrych