Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Klasa 8b w siedzibie Microsoft

Klasa 8b w siedzibie Microsoft

27 września uczniowie klasy 8b, dzięki uprzejmości p. Julitu Płaksy, uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez p. Jarosława Sokolnickiego w siedzibie Microsoft. Najbardziej znanej jako producent systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows i oprogramowania biurowego Microsoft Office. Uczniowie mieli okazję poznać schemat pracy od pomysłu do zastosowania w codziennym życiu nowych technologii, które  nieustannie się zmieniają i mają coraz to inne zastosowanie. W trakcie spotkania uczniowie poznali również chat GPT, dowiedzieli się, gdzie i jak z niego korzystać. Do czego przydać się może Chat GPT? Może być używany jako wirtualny asystent obsługi klienta, może być używany do generowania treści tekstowych, może być używany jako narzędzie wspomagające naukę, udzielając informacji na różne tematy, może pomóc w generowaniu pomysłów, może pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z programowaniem i wielu innych zastosowaniach. Po części wykładowej przyszedł czas na obejrzenie miejsc, w których nowe technologie są obecne: sklepy bezobsługowe, medycyna, budownictwo, energetyka oraz usługi.

Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, przekazana wiedzę i motywacje wykorzystywania nowych technologii.

Kolejnym punktem  programu wycieczki było odwiedzenie Muzeum Fryderyka Chopina, który dzięki swojemu talentowi muzycznemu znany jest na całym świecie. Spacerując po salach uczniowie oglądali kolekcję muzealną oraz słuchali muzyki.

Bogusława Dytrych