Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Klasa 4c i 5c na warsztatach w Słomczynie

Klasa 4c i 5c na warsztatach w Słomczynie

10.11.2023 uczniowie klas 4c i 5c uczestniczyli w warsztatach obróbki drewna w Ośrodku Edukacji Technicznej „Pinokio” w Słomczynie.
Uczniowie dowiedzieli się czym różnią się poszczególne gatunki drewna, do czego mogą być wykorzystywane, jakich narzędzi używa stolarz i w jaki sposób powstają meble. Pod bacznym okiem mistrza stolarskiego Pana Andrzeja Bartonia dzieci wykonywały karmnik dla ptaków, uczestniczyły w prezentacji współczesnych urządzeń do obróbki drewna, a także w pokazie starych technik stolarskich.
Gry i zabawy na świeżym powietrzu sprawiły, że zajęcia były jeszcze bardziej atrakcyjne i uczniowie z wielką ochotą i zaangażowaniem w nich uczestniczyli. Atrakcją były również pieczone kiełbaski z różna i przepyszna herbata.
To był bardzo udany dzień. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni wrócili do domu. Wiele osób twierdziło, że była to najlepsza wycieczka
Dziękujemy Paniom: M. Banak, E. Kowalczyk, M. Bonisławskiej.
M. Świątecka