Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy

Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy

Dnia 5 czerwca 2024r. uczniowie klas piątych zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową, który jest jednym z wymagań prowadzących do zdobycia uprawnień rowerzysty. Wcześniej zmagali się z testami teoretycznymi z zakresu prawa o ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej. Wszyscy piątoklasiści stawili się tego dnia z pojazdami, a niektórzy, także z dodatkowym wyposażeniem rowerzysty w postaci kasku i kamizelki odblaskowej. Te elementy sprawiają, że jesteśmy widoczni na drodze i dzięki temu zwiększamy bezpieczeństwo swoje i innych. Wszyscy uczniowie zdali egzamin celująco.

Rowerzystom gratulujemy!

Wszystkim przypominamy, uczestnicząc w ruchu drogowym, dla bezpieczeństwa, "błyszczmy" wiedzą, rozsądkiem, kaskiem i kamizelką odblaskową!

Ewa Kamińska
Łukasz Ruszczyk