Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 4-8 » Dzień Chłopaka w klasie 5e

Dzień Chłopaka w klasie 5e

Wszyscy lubimy prezenty, ale chłopcy z klasy 5e takiego się nie spodziewali. W piątek, pod kierunkiem Pana Roberta, uczniowie przeprowadzili wiele różnych doświadczeń z suchym lodem. Pogłębiali wiedzę na temat jego natury i właściwości. Dowiedzieli się, że w procesie sublimacji suchy lód zamienia się w gaz, a nie (jak ten nam dobrze znany) w wodę. Po dodaniu do suchego lodu wody powstały chmury, a płyn do mycia naczyń spowodował powstanie pianki, którą wszyscy świetnie się bawili. Było też doświadczenie ze stworzeniem „wulkanu”, które jak wszystkie poprzednie wywołało u uczniów „efekt WOW”. Wszystkie eksperymenty były przeprowadzone w sposób kontrolowany i bezpieczny, bo o bezpieczeństwie zawsze trzeba pamiętać. Nauka przez zabawę to jest to co wszyscy lubimy.
To był wyjątkowy Dzień Chłopaka, wszystkiego najlepszego Koledzy!
Koleżanki z 5e z wychowawczynią