BohaterON

Jak co roku w październiku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w akcji – BohaterON w Twojej szkole. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów.
W ramach akcji uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcjach, grupowo tworzyli ciekawe prace inspirowane słuchowiskami i filmami związanymi z omawianą tematyką.
W ramach akcji można skorzystać ze strony internetowej www.dumnizpowstancow.pl, za pośrednictwem której dodajemy swój wpis wyrażając słowa wdzięczności wobec Powstańców Warszawskich oraz zaangażujemy się w obchody rocznicy wybuchu Powstania. Uczennice i uczniowie klasy 6 d wraz z p. Elżbietą Truszkowską już zamieścili wpis na mapie. Do tego zachęcamy również inne klasy.

Renata Kubicka – Wnęk
Monika Majdanik