Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Wycieczka do Leśniczówki Paryż klas 2a i 2e

Wycieczka do Leśniczówki Paryż klas 2a i 2e

Klasy 2a i 2e wybrały się na wycieczkę do urokliwej Leśniczówki Paryż. To autentyczna stara leśniczówka, położona malowniczo wśród najpiękniejszych mazowieckich kompleksów leśnych w pobliżu Ciechanowa i słynnej Opinogóry. Podczas całodniowego pobytu uczniowie mieli zorganizowane liczne atrakcje takie jak:
wędrówka z leśnikiem w głąb lasu na niesamowitą lekcję przyrodniczą, podczas której do perfekcji opanowali rozpoznawanie drzew, runa leśnego, mieszkańców lasu. W drodze powrotnej zbierali skarby lasu. Odwiedzili również zagrodę ze zwierzętami gospodarskimi.
Wzięli także udział w warsztatach z zajęć dawnych w trakcie których był pokaz wyrobu masła, mielenie ziarna na mąkę w żarnach, wypiek podpłomyków z mąki żytniej.
To był niesamowity wyjazd.

Katarzyna Olszewska