Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Wycieczka do Banku PKO BP uczniów z klasy 2a

Wycieczka do Banku PKO BP uczniów z klasy 2a

W dniu 8 marca uczniowie klasy 2a udali się na wycieczkę do Oddziału PKO Banku Polskiego w Legionowie. Przy wejściu przywitała nas pani dyrektor oddziału i była naszą przewodniczką w czasie wizyty.

Dzięki uprzejmości pani dyrektor, uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje bank, na czym polega praca kasjerów i doradców finansowych. Pani dyrektor opowiadała również o bezgotówkowych formach płatności, czym jest BLIK, karta płatnicza, bankomat oraz bankowość elektroniczna. Podczas krótkiej pogadanki drygoklasiści zapoznali ze sposobami oszczędzania, gromadzenia, lokowania i przechowywania pieniędzy.

Dzieci zwróciły uwagę na strój pracownika banku, który jest schludny i elegancki.

Dowiedziały się, że osoba, która ubiega się o pracę w banku powinna być uczciwa, dokładna, kontaktowa, a przede wszystkim musi lubić matematykę.

Dzięki tej wycieczce i spotkaniu z pracownikami banku, uczniowie klasy 2a znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz utwierdzili się w przekonaniu, że warto oszczędzać. To była cenna lekcja ekonomii.

Katarzyna Olszewska