Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym nauczyciele współorganizujący proces kształcenia wraz z nauczycielami klas 1-3 podjęli się działań mających na celu przybliżenie uczniom sylwetki osoby niepełnosprawnej poprzez przeprowadzenie zajęć na ten temat. Dodatkowo na korytarzu zagościła ścieżka sensoryczna z dodatkowymi zadaniami dla uczniów, której celem było utożsamianie się z osobą niepełnosprawną i jej problemami życia codziennego. Podsumowaniem naszej akcji były barwne gazetki tematyczne. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w podjętych działaniach. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy dzieci do zgłębienia wiedzy na temat niepełnosprawności i zasadach savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych.

Agnieszka Lemankiewicz