Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Podziel się wiedzą - 3b cz. 2

Podziel się wiedzą - 3b cz. 2

To już kolejne lekcje z serii "Podziel się wiedzą" prowadzone przez dzieci z klasy 3b. Tym razem Zosia i Natalka przeprowadziły bardzą ciekawą lekcję o różnych rasach psów. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek z życia tych czworonogów i ułożyliśmy ogromne puzzle przedstawiające Rayę- uroczą suczkę rasy wyżeł niemiecki, mogącą poszczycić się kilkoma zdobytymi medalami. Najciekawsze doznania czekały na nas na ostatniej lekcji, gdy mogliśmy poznać ją osobiście i obejrzeć kilka sztuczek w jej wykonaniu. Mama Natalki - pani Magda - wydawała krótkie komendy, które Raya potrafiła bezbłędnie wykonać. Najbardziej nam sie podobało odszukiwanie ukrytego kapcia.
Z kolei Paweł i Mikołaj przygotowali lekcję o kaktusach. Tu też było bardzo interesująco, a czasem nawet lekko kłująco. Przekonali się o tym niektórzy uczniowie, gdy pomimo ostrzeżeń, postanowili jednak namacalnie sprawdzić, czy kaktusy kłują...

B. Olechowicz