Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato w 3b

Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato w 3b

Ta sympatyczna akcja czytelnicza jest jednym z elementów Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który jest realizowany w naszej szkole. Rodzice przychodzą do klas, aby poczytać dzieciom ich ulubione książki. W klasie 3b mama Natalii czytała uwielbianego przez niemal wszystkich "Harrego Pottera". Zadbała przy tym o odpowiednią oprawę i gadżety związane z tematyką książki, dzięki czemu wszyscy mogliśmy przenieść się na chwilę do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Były świece, interaktywna sowa Hedwiga oraz Tiara Przydziału, która dokonała wyboru uczniów do odpowiednich domów.
Była też peleryna niewidka i słynne fasolki Harrego - nie wszystkim udało się natrafić na ulubiony smak...
Innym razem odwiedziła nas mama Łucji z "Wielką Księgą Uczuć" Grzegorza Kasdepke i zawartymi w niej przezabawnymi opowiadaniami oraz... półmiskiem winogron. Czekamy na odwiedziny kolejnych Rodziców.

B. Olechowicz