Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Ogólnopolska Kampania Społeczna ,,Odłącz się - Połącz się”

Ogólnopolska Kampania Społeczna ,,Odłącz się - Połącz się”

W roku szkolnym 2023/2024 w klasach 1-3 kontynuujemy realizację programu profilaktyczno-edukacyjnego ,,Re@lnie Odpowiedzialni”, który jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ,,Odłącz się - Połącz się”. Koordynatorami programu na terenie placówki są: Pani Agnieszka Lemankiewicz i Pani Anna Kucharczyk.

Kampania ta ma na celu dotarcie do jak największej liczby rodziców, opiekunów i nauczycieli, używając wszelkich możliwych kanałów, by:

poznali zagrożenia - niebezpieczeństwo nadmiarowego korzystania z ekranów, jakie treści są niewłaściwe, a jakie odpowiednie - świadomość rodzica,

uwierzyli, że mają wpływ - obecność i uważność rodzica,

wiedzieli, jak postępować w sytuacjach problemowych oraz by uniknąć e-uzależnień - relacja chroni.

Pod koniec września, nasze koordynatorki programu wzięły udział w IV Konferencji Re@lnie Odpowiedzialni, podczas której miały okazję zgłębiać wiedzę i poznawać coraz to nowe tajniki zapobiegania uzależnieniom od ekranów wśród uczniów. W miłej atmosferze wspólnego spotkania, nie zbrakło wspólnych, merytorycznych rozmów ze wspaniałymi organizatorami i prelegentami oraz wymiany wzajemnych inspiracji oraz doświadczeń. Z utęsknieniem czekamy już na kolejną konferencję, gotowe na przyjęcie kolejnej dawki bardzo cennej wiedzy.

Dziękujemy za merytoryczną ucztę, wspaniałe niespodzianki oraz wygraną, jaką jest szkolenie dla Nauczycieli i Rodziców uczniów ,,Co zamiast ekranu? Czyli jak zachęcać dzieci do konstruktywnego spędzania czasu wolnego”

Poniżej w linku prezentujemy jedną z niespodzianek :

Zachęcamy do lektury rodziców, opiekunów, nauczycieli, pedagogów i psychologów.

Przypominamy, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące Kampanii ,,Odłącz się-Połącz się” https://odlaczsie-polaczsie.pl/o-kampanii/. Zachęcamy do odwiedzania strony.

Anna Kucharczyk