Mikołajki w klasach 1-3

Mikołajki w naszej szkole to ważne wydarzenie dla całej społeczności.Już pod koniec listopada dziewczęta i chłopcy uczyli się piosenek i wierszyków dla upragnionego gościa.

Uczniowie już od samego rana z niecierpliwością wyczekiwali Mikołaja, zadając ciągle te same pytania: Czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj? o której będzie Mikołaj? , bo przecież wczoraj padał śnieg, aby święty Mikołaj mógł przyjechać swoim magicznym zaprzęgiem - saniami ciągniętymi przez renifery.

6 grudnia w szkole pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Najpierw było słychać śpiew dzieci, a potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Gość z Dalekiej Laponii wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach uczniów i pracowników naszej placówki.

Katarzyna Olszewska