Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Literackie Zaduszki w klasach 1-3

Literackie Zaduszki w klasach 1-3

W pierwszych dniach listopada myślimy o swoich bliskich, których już z nami nie ma. Przywołujemy wspomnienia, dzięki którym możemy ponownie spotkać się z nimi. To czas zadumy i refleksji nad przemijaniem. Czas, kiedy można na chwilę się zatrzymać i nabrać dystansu do spraw, które na co dzień pochłaniają nas bez reszty i nie pozostawiaja miejsca na przemyślenia. Dzisiaj w wielu klasach odbyły się "Literackie zaduszki", w czasie których nauczycielki rozmawiały ze swoimi uczniami i uczennicami o trudnym i unikanym na co dzień temacie śmierci oraz czytały fragmenty książek i wierszy związanych z tą tematyką. Zapalone w niektórych klasach świece pozwoliły stworzyć odpowiedni nastrój i wywołać wspomnienia.

Literackie zaduszki to także jeden z elementów realizowanego w naszej szkole Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej

Beata Olechowicz