Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Klasy 2a i 2e w Teatrze Rampa

Klasy 2a i 2e w Teatrze Rampa

Teatr zrobił na dzieciach duże wrażenie, a udział w spektaklu, przygotowanym na podstawie powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”, był dla uczniów niezapomnianym przeżyciem. Historia starego egoisty Scrooge`a , któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany jest wciąż aktualna. Karol Dickens w swojej opowieści mówi o skutych lodem ludzkich sercach, które miękną pod wpływem magii świąt, aby odkryć i docenić to, co w życiu jest najważniejsze: miłość, rodzina i wzajemne zrozumienie. Spektakl w ciekawy sposób połączył żywy plan aktorski ze scenografią i autorską muzyką. Dzieci były zachwycone. Gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje bardzo się im podobały. Jednak największe emocje wywołały przede wszystkim muzyka, taniec oraz postacie piękne.
Wycieczka wzbudziła w uczniach wiele pozytywnych emocji, dużo radości i wspaniałych wspomnień. "Opowieść wigilijna" to spektakl, na który warto wybrać się całą rodzinną, by przekonać się, że każdy ma drugą szansę, aby stać się lepszym człowiekiem.

Katarzyna Olszewska