Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Klasy 1d i 2b w Teatrze Capitol

Klasy 1d i 2b w Teatrze Capitol

Dnia 10 listopada uczniowie klasy 1d i 2b odwiedzili Teatr Capitol w Warszawie. Obejrzeli spektakl pt. „Projekt Tuwim”. Był to to pełen energii, muzyczny spektakl edukacyjny dla dzieci i młodzieży, oparty na twórczości Juliana Tuwima, w reżyserii Olafa Lubaszenki. Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych Aktorów.
Spektakl miał charakter edukacyjny, realizował punkty podstawy programowej z takich przedmiotów jak – przede wszystkim – język polski oraz edukacja przyrodnicza czy muzyczna. Podczas spektaklu uczniowie wysłuchali ciekawych interpretacji i nowoczesnych adaptacji wierszy Juliana Tuwima – poety, którego twórczość skierowana do najmłodszych znajduje się na liście lektur. Mieli okazję również przećwiczyć swój świadomy i uważny odbiór przedstawienia teatralnego.

Kamila Figurska