Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Klasa 3b i 3c w Teatrze Rampa

Klasa 3b i 3c w Teatrze Rampa

W piatek - 16 lutego obejrzeliśmy ciekawy spektakl muzyczny, napisany przez znanego artystę kabaretowego - Tomasza Jachimka w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Tytułowy "Dzień dziecka", wbrew pozorom, ma niewiele wspólnego ze świętem wszystkich dzieci, obchodzonym 1 czerwca. Jest to jeden dzień z życia dziecka, ze wszystkimi jego problemami, obowiązkami i trudnościami, które potrafią przerosnąć niejednego dorosłego. Przekonuje się o tym Bardzo Ważny Pan Dyrektor, który jest wiecznie zajęty swoimi sprawami służbowymi, nie rozstaje się z telefonem, a dla swojej córki nie starcza mu już czasu. Gdy cofa się w czasie, aby ponownie stać się dzieckiem, przekonuje się , że nie jest łatwo podołać wszystkim wyzwaniom, jakie stoją przed dziećmi. Spektakl bardzo nam się podobał, bo oprócz ważnego przesłania, mogliśmy podziwiać świetną grę aktorów, humorystyczne sytuacje i ciekawą oprawę muzyczną. Niektórzy z nas wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym na najciekawszą pracę inspirowaną obejrzaną sztuką. Dodatkowo, w dniu wycieczki, mile zaskoczyła nas piękna, niemalże wiosenna pogoda, dzięki czemu mogliśmy pospacerować po parku wokół teatru i nacieszyć się słońcem i swobodą.

D. Mantur, B. Olechowicz, B. Dytrych, A. Czapczak