Klasa 3b i 3c w Łodzi

22 września klasy 3b i 3c pojechały na wycieczkę do Łodzi. To bardzo ciekawe miasto oferujące turystom wiele atrakcji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w zoo, które jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Europie. Wspaniałe oceanarium z wieloma gatunkami egzotycznych ryb, oglądane z perspektywy podwodnego tunelu, robi wrażenie. Mogliśmy zobaczyć też kąpiel słoni – te ogromne zwierzęta nurkowały pod wodą, aby wyłowić z niej smaczne kąski, i przy okazji, dostarczyć radości zebranym przed szybą obserwatorom. No i motylarnia – piękne, kolorowe, ogromne okazy motyli, przysiadające dzieciom na głowach! W programie naszej wycieczki było także zwiedzanie miasta. A więc Manufaktura – potężne budynki z czerwonej cegły, w któryś niegdyś mieściły się fabryki, a obecnie nowoczesne centrum handlowo-usługowe. Słynna ulica Piotrkowska z jej pomnikami, ciekawostkami i ukrytymi w bramach dziełami sztuki, takimi jak np. Pasaż Róży- podwórko z budynkami pokrytymi mozaiką z tłuczonego szkła - projekt artystyczny poświęcony chorej dziewczynce. Ostatnim punktem na trasie wycieczki była Palmiarnia – wspaniały, klimatyczny ogród botaniczny. Jeden dzień to stanowczo za mało, aby zwiedzić wszystkie miejsca warte obejrzenia, ale i tak udało nam się sporo zobaczyć. Do tego piękna, słoneczna pogoda, dobre humory, ciekawie opowiadający przewodnik, smaczny obiad, ciepłe pączki i zimne lody – to wszystko sprawiło, że wycieczka była udana, a co najważniejsze, w wielu uczniach i uczennicach wzbudziła zainteresowanie historią miasta i zapowiedź powrotu w to miejsce.

Dorota Mantur
Bogusława Dytrych