Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Archeologia jest ciekawa - 3b

Archeologia jest ciekawa - 3b

Na przełomie października i listopada klasa 3b uczestniczyła w cyklu niezwykle ciekawych warsztatów archeologicznych odbywających się w Muzeum Historycznym w Legionowie pod nazwą „Archeologia w 5 zmysłach”. Podczas zajęć dzieci poznały pojęcie archeologii jako nauki, dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat codziennego życia ludności kultury przeworskiej zamieszkującej okolice Legionowa przed dwoma tysiącami lat. Mogły zobaczyć i dotknąć różnorodnych narzędzi, elementów uzbrojenia i przedmiotów należących do ówczesnej ludności, a także spróbować osadzić je w czasie. Poznały również ich wierzenia pogrzebowe. Po każdym spotkaniu dzieci mogły samodzielnie utrwalić swą wiedzę uzupełniając przygotowane przez muzeum karty pracy. Polecamy wszystkim ten projekt edukacyjny.

B. Olechowicz

A. Czapczak