Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2023/2024 » Klasy 1-3 » Akcja BohaterOn w Twojej Szkole 2023

Akcja BohaterOn w Twojej Szkole 2023

W ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterOn- Włącz historię, uczniowie klas: 1a, 1c, 1d, 2c, 3a, 3b, 3c, 3e podjęli się wielu działań o charakterze patriotycznym. Dzieci wysłuchały opowiadania Elizy Piotrowskiej pt. „Jak zostałem bohaterem”, wykonały zadania przygotowane przez nauczycieli, a także wspólnie stworzyły plakaty akcji „BohaterON w Twojej Szkole 2023”. Wzięły również udział w lekcji, podczas której wysłuchały informacji dotyczących Powstanie Warszawskie oraz wpływu jakie miało na losy naszej Ojczyzny. Odbyły się rozmowy o patriotyzmie oraz jego znaczeniu kiedyś i dziś. Uczniowie przekonali się, że w czasach pokoju również można być patriotą/ patriotką, niezależnie od tego, ile ma się lat.
Uczniowie uczcili pamięć Powstańców i podziękowali za ich poświęcenie, odwagę oraz ogromne pokłady patriotyzmu poprzez wykonanie prac plastycznych, plakatów, kartek z podziękowaniami, a także śpiewając piękne pieśni patriotyczne. Wspólnie z wychowawcami zamieścili wpisy na stronie kampanii, które symbolizują pamięć o Powstańcach oraz wdzięczność, za to, że mogą żyć w pięknej i wolnej Polsce.

Koordynatorzy klas 1-3

Marlena Zganiacz