Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Wycieczka naukowa do Centrum Nauki Kopernik

Wycieczka naukowa do Centrum Nauki Kopernik

W dniu 23.11.2022 klasa 8a odbyła wycieczkę naukową do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Uczniowie w towarzystwie pani Moniki Banak - nauczyciela biologii oraz opiekuna Koła Naukowego - oglądali aktualne eksponaty i wystawy w Centrum Nauki Kopernik.
Następnie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii i fizyki. Zajęcia z chemii poruszały temat paliwa wodorowego jako paliwa przyszłości oraz zgłębiały problem procesu elektrolizy i jego produktów. Na lekcji fizyki zapoznawali się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z falami mechanicznymi i elektromechanicznymi, falową naturą światła oraz podstawowymi metodami kodowania znaków w kodzie Morse’a.
Barbara Bojar, wychowawca