Wycieczka klasy 7b

20 września uczniowie klasy 7b uczestniczyli w warsztatach w Centrum Pieniądza NWP w Warszawie. Tematem spotkania było poznanie zabezpieczeń w banknotach. Po wspólnym poszukiwaniu typów zabezpieczeń widocznych i ukrytych,  przyszedł czas na odróżnienie banknotu prawdziwego od podrobionego. Praca w gupach zakończyła się pomyślnie. Miłą niespodzianką było odwiedzenie skarbca, w którym znajdowała się sztabka złota.

Kolejnym miejscem, które odwiedziła klasa było Narodowe Muzeum Techniki. Dwie sale pełne eksponatów i informacji poświęcone były historii komputerów i historii transportu. Wystawa „Historia transportu – morzem, lądem i powietrzem” prezentuje globalny rozwój technik przemieszczania się człowieka, od zarania dziejów do czasów współczesnych. Ekspozycja „Historia komputerów. Liczy się!” to zebrane mechaniczne sumatory, kalkulatory biurowe i kieszonkowe, komputery niemal współczesne i te z początków informatyki.

Każdy znalazł coś ciekawego dla siebie, zdobyta wiedza o zabezpieczeniach w banknotach i pozanie rozwój komputerów oraz transportu z pewnością zostawnie w pamięci uczniów.

Bogusława Dytrych