Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Uczniowie klasy 6b na Lekcji w kinie

Uczniowie klasy 6b na Lekcji w kinie

20 października br. uczniowie kl.6b uczestniczyli w Lekcji w kinie, która odbyła się w legionowskim ratuszu.

Prelekcja filmu pt. ,,Mój brat ściga dinozaury" w reżyserii S. Cipaniego - zabawnego, mądrego i zachwycającego dzieła na miarę ,,Cudownego chłopaka" - została poprzedzona lekcją o efektach specjalnych pt. ,,Jak oni to zrobili?".

Uczniowie przekonali się, jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają ,,Gwiezdne Wojny", dowiedzieli się, co wspólnego z kinem mają chemia, fizyka i matematyka. Ponadto zobaczyli, jak sprawić, by w lecie padał śnieg, przekonali się, czy hobbici naprawdę byli tacy niscy, ale też, jak aktor mógł zagrać tą samą postać 40 lat później. Spotkanie poprowadziła aktorka, która precyzyjnie opowiedziała uczniom o rodzajach efektów specjalnych, podstawach ich tworzenia i kulisach kręcenia trudnych momentów w filmie, też pirotechnicznych.

Lekcja w kinie wpisywała się w plan pracy wychowawczej szkoły w zakresie wychowania uczniów do właściwego odbioru i wykorzystania mediów, w tym zwróciła uwagę na inność i różnorodność młodych ludzi, których los niejednokrotnie bardzo doświadcza.

To był cenny, wspólnie spędzony czas.

Monika Goszczyńska-Bartkowska