Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Ogólnopolski Program „Laboratoria Przyszłości”

Ogólnopolski Program „Laboratoria Przyszłości”

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w Ogólnopolskim Programie „Laboratoria przyszłości”. Dzięki temu uczniowie uzyskali nowoczesną pracownię do lekcji techniki, wyposażono wiele innych pracowni w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać umiejętności praktyczne.
W tym miesiącu odbyło się wiele bardzo ciekawych i inspirujących lekcji, ale najbardziej zainteresowały nas lekcje techniki prowadzone przez Pana Łukasza Ruszczyka w klasach 6. Uczniowie poznawali jedną z charakterystycznych cech metali, czyli plastyczność. W sposób praktyczny mogli zbadać plastyczność aluminium wykonując pracę narzędziami pozyskanymi dzięki Programowi „Laboratoria Przyszłości”. Lekcje dostarczyły uczniom zarówno dużą porcję przydatnej wiedzy, jak i mnóstwo dobrej zabawy i satysfakcji z wykonanych prac. Wszystkie prace były wykonane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, a zużyte aluminiowe puszki zostały oczywiście oddane do recyklingu.
O innych, ciekawych i kształtujących kreatywność lekcjach, będziemy informować systematycznie.
Zespół Nauczycieli „Laboratoria Przyszłości”