Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Moje działania a cele zrównoważonego rozwoju i prawa człowieka.

Moje działania a cele zrównoważonego rozwoju i prawa człowieka.

Lekcja WOS w klasie 8g.
Uczennice i uczniowie na  lekcji poznali agendę o Celach Zrównoważonego Rozwoju, która powstała z ramienia ONZ.
Wnioski po lekcji nasunęły się szybko: wszyscy ludzie na świecie są podobni i mają podobne potrzeby: zaspokojenie głodu, prawo do czystego powietrza, dostęp do wody, prawo do informacji czy nauki, prawo do ochrony zdrowia i życia w bezpiecznym kraju.

Cele Zrównoważonego Rozwoju (ang. Sustainable Development Goals – SDGs) to plan działania na rzecz przemian i przeobrażeń świata, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone w sposób zrównoważony, z szacunkiem dla środowiska oraz z uwzględnieniem potrzeb przyszłych pokoleń.

Joanna Szydziak