Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Laboratoria przyszłości

Laboratoria przyszłości

Najprościej o budowie komórki zwierzęcej i roślinnej dzięki pomocom projektowym. Uczniowie klas 5a i 5c na lekcji biologii, prowadzonej przez Panią Martę Mazur, wykonali modele komórek z masy solnej używając do tego foremek z zestawów STEAM otrzymanych STEAM z programu Laboratoria Przyszłości . Dzięki temu w praktyce mogli oznaczyć i porównać elementy budowy komórek. Dodatkowo w ramach utrwalenia i podsumowania działań wykonali samodzielnie preparaty mikroskopowe z liścia trzykrotki. Obserwacja mikroskopowa (dzięki mikroskopom uzyskanych w programie Laboratoria Przyszłości) preparatów pozwoliła dzieciom na zobaczenie m.in. aparatów szparkowych.
Jak co miesiąc dzięki nowoczesnemu sprzętowi nasi uczniowie mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie poszerzać wiedzę i zdobywać nowe umiejętności.
Ewa Kamińska