Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2022

Europejski Tydzień Kodowania Code Week 2022

Nasza szkoła włączyła się do 10 edycji Europejskiego Tydzienia Kodowania Code Week. Jest to inicjatywa wspierająca rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli, w tym promująca programowanie. Na stronie https://codeweek.eu/schools można znależć przydatne informacje, bezpłatne materiały szkoleniowe i kursy online.

Szkolne działania

Uczniowie klasy 8 w ramach programowania przygotowywali stronę internetową o swoich zainteresowaniach. W szkielecie strony dodawali tekst zróżnicowany kolorem, rozmiarem, rodzajem czcionki. Zamieszczali odsyłacze do podstrony oraz galerię zdjęć. Znajomość języka html to bardzo przydatna umiejętność umożliwjająca prezentowanie się w sieci.

Uczniowie klasy 5 poznawali druk 3D oraz przedmioty, które zostały wydrukowane. Mogli zobaczyć w jaki sposób układane są warstwy filamentu aż do końcowego efektu wydruku. Poznawali program Tinkercad do modelowania 3D online i przygotowywali własne trójwymiarowe projekty. Najciekawszy model komputerowy zostanie przesłany do drukarki 3D.

Uczniowie klasy czwartej programują i sterują robotami.

Uczniowie klas siódmych rozwiązują Ogólnopolski Test Kompetencji Cyfrowych online - IT Fitness Test 2022 Grupy Wyszehradzkiej.

Klasa 2d programuje ozoboty.

Programowanie w scratch i strona html

Uczniowie klas 4 i 5 programują w scratch. Uczniowie klas 8 tworzą stronę internetową w języku html.