Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Dzień Ziemi i Dzień Języków Obcych

Dzień Ziemi i Dzień Języków Obcych

21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi oraz Dzień Języków Obcych. Po sprzątaniu terenu naszej szkoły na uczniów czekała część artystyczna, którą rozpoczął spektakl „Save the lofty trees” przygotowany przez Panią Agnieszkę Sakowską. Następnie klasa 7a i 7b pod opieką Pani Aleksandry Żmijewskiej zaprezentowała po angielsku wyniki eko-ankiety. Dodatkowo uczniowie klasy 5e wykonali autorską piosenkę „Eco song”. Dziękujemy również Pani Monice Banak i Pani Ewie Wiśniewskiej, klasie 4c oraz kołu naukowemu za przedstawienie oraz pantomimę „Fotosynteza”. Po części artystycznej mieliśmy przyjemność posłuchać występów naszych utalentowanych uczniów w konkursie piosenki „Ekowizja” zorganizowanym przez Panią Karolinę Montowską, nauczycielkę języka niemieckiego oraz Panią Monikę Grzeszczak, nauczycielkę języka angielskiego. Gratulujemy zwycięzcom, uczniom klasy 8e: Nikodemowi Koryczortowi (I miejsce), Aleksandrze Przybysz (II miejsce) oraz Agnieszce Banak (III miejsce) z klasy 5b. Na zwieńczenie całej uroczystości mieliśmy okazję wziąć udział w zumbie przeprowadzonej przez Panią Małgorzatę Kapuścińską.

Fotosynteza w dwóch wydaniach

W ramach innowacji "Nauka skarb drogi” klasy czwarte i piąte przygotowały inscenizacje o   fotosyntezie, które zostały zaprezentowane w sali gimnastycznej 22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi.

Uczniowie z klasy IV c zaprezentowali pantomimę, natomiast uczniowie klasy IV d, V b i V d wykonali inscenizację w języku angielskim.

link do lilmy na facebooku szkoły

link do filmu na facebooku szkoły