Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » Dzień Ziemi- Fotosynteza w dwóch wydaniach

Dzień Ziemi- Fotosynteza w dwóch wydaniach

W ramach innowacji "Nauka skarb drogi” klasy czwarte i piąte przygotowały inscenizacje o fotosyntezie, które zostały zaprezentowane w sali gimnastycznej 21 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie z klasy IV c zaprezentowali pantomimę, natomiast uczniowie klasy IV d, V b i V d wykonali inscenizację w języku angielskim.

link do filmu na facebooku szkoły

Obie grupy ukazały istotę procesu, dokładnie prezentując substraty i produkty biorące udział w tym ważnym procesie metabolicznym. Uczniowie przygotowali się na wysokim poziomie. Kostiumy adekwatne do poszczególnych związków chemicznych były łatwe do odgadnięcia. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie. Wiedzę teraz macie dobrze przyswojoną i długotrwałą.

Monika Banak