Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 4-8 » BohaterON w Twojej szkole

BohaterON w Twojej szkole

To już kolejny rok szkolny, w którym nasi uczniowie włączyli się w realizację projektu historycznego BohaterON - włącz historię! To ogólnopolska kampania realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów. Jak czytamy na stronie organizatorów: „…to kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

W bieżącym roku szkolnym w projekcie uczestniczyły klasy piąte i szóste. Podczas lekcji historii wysłuchały słuchowisko „Mały roznosiciel nadziei” opisujące dzieciństwo młodego chłopca, harcerza i Zawiszaka, który w czasie powstania niósł nadzieję, a tą nadzieją były listy, który dostarczał w bardzo trudnych, powstańczych warunkach. Podsumowaniem naszej pracy było wykonanie prac plastycznych. Lekcje przybliżyły uczniom wiedzę o II wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim.

Zachęcamy również uczniów do wykonania pod opieką rodziców/opiekunów prawnych wpisów, życzeń, podziękowań, nagrywania filmików. Jest to dodatkowe zadanie w ramach projektu. W tym roku szkolnym można to zrobić tylko poprzez stronę internetową organizatorów. Proszę skorzystać z poniższego linku Dumni z Powstańców

Dziękujemy na Wasze zaangażowanie

Monika Majdanik