Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Wizyta w Centrum Pieniądza klasa 2b

Wizyta w Centrum Pieniądza klasa 2b

15 września klasa 2b pojechała na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP w Warszawie. To było fascynujące przeżycie. Dzieci poznały rodzimą walutę i jej emitenta, czyli Narodowy Bank Polski. Dowiedziały się, jak powstają banknoty i monety oraz jak wygląda produkcja pieniędzy. Zobaczyły, z jakiego tworzywa powstają monety. Poznały pana Andrzeja Heidricha- niedawno zmarłego słynnego grafika, który zaprojektował banknoty z władcami Polski. Pracując w grupach, dokonywały obliczeń pieniężnych. Trzymały w rękach 12 kilogramową sztabę złota - najprawdziwszą, nie żadną atrapę. To budziło sporo emocji. Nauczyły się także rozpoznawać autentyczność banknotów i odróżniać je od falsyfikatów. Na zakończenie odwiedziły salę pełną spadających złotych monet, szkoda, że tylko wirtualnych...

B. Olechowicz