Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Warsztaty przyrodnicze klasa 3b

Warsztaty przyrodnicze klasa 3b

9 maja w klasie 3b odbyły się warsztaty przyrodnicze na temat „Czym zajmuje się leśnik-badacz?” zorganizowane przez mamę jednej z uczennic – Panią Agatę. W czasie zajęć uczniowie zostali zaznajomieni ze specyfiką pracy naukowej w dyscyplinie nauki leśne. Została im przybliżona praca, którą badacze i dydaktycy wykonują w Instytucie Nauk Leśnych i na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie. Podczas warsztatów Pani Agata scharakteryzowała uczniom różne działy i pola zainteresowań badaczy w naukach leśnych. Zaprezentowała również dzieciom gablotę z owadami, spreparowane zwierzęta, próbki nasion, liści i pędów gatunków drzew leśnych, zielniki roślin zielnych, wyszlifowane krążki z drzew oraz odwiert do pokazania przyrostów. Uczniowie mieli także możliwość poznania podstawowych przyrządów pomiarowych. Na koniec zajęć dzieci zostały poproszone o wykonanie indywidualnej pracy plastycznej polegającej na ozdobieniu obrysów różnych zwierząt, które zostaną wykorzystane do wystroju stoiska na organizowanych Dniach SGGW. Bardzo dziękujemy Pani Agacie za tak intersującą lekcję i poświęcony czas!

Monika Staważ

Marlena Zganiacz