Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - klasa 2a

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - klasa 2a

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest 2 kwietnia. Kwiecień jest miesiącem dedykowanym osobom z autyzmem. W ramach tych obchodów 19.04 uczniowie klasy 2 A wzięli udział w lekcji pt. " Autyzm - jak myślą i czują inni". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest autyzm i jak wspierać osoby w spektrum autyzmu. Zostały zapoznane z prezentacją multimedialną oraz filmem "Czym dla autystyków jest autyzm?". Uczniowie zadawali dużo pytań i dzielili się swoimi doświadczeniami związanym z tematyką autyzmu. Następnie, za pomocą wcześniej przygotowanych stacji sensorycznych, każde dziecko mogło poczuć z jakimi trudnościami borykają się osoby w spektrum autyzmu. Zwieńczeniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu z hasłami wspierającymi osoby z autzmem.

Beata Lasko