Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Spotkanie z tatą Sayre - poznanie Peru

Spotkanie z tatą Sayre - poznanie Peru

W ostatnim czasie w klasa 1c gościła Pana Lenino - tatę naszego kolegi Sayre, który jest rodowitym peruwiańczykiem. Pan Lenino chętnie przybliżył nam wiedzę na temat swojego kraju. Z wielką przyjemnością oraz zainteresowaniem obejrzeliśmy prezentację multimedialną o Peru przygotowaną specjalnie na spotkanie z nami. W tym samym czasie Sayre z dumą asystował tacie podczas zajęć. Uczniowie dowiedzieli się, że Peru leży w zachodniej części Ameryki Południowej nad Oceanem Spokojnym. Zapoznali się również z symbolami narodowymi, regionami oraz językami jakie obowiązują w Peru. Państwo bogate jest w piękne regiony/ krainy, na które podzielony jest kraj. Są to Costa – wybrzeże, Sierra – góry i Selva – dżungla. Poznaliśmy roślinność i zwierzęta zamieszkujące ten teren, a nawet nauczyliśmy się kilku słów w języku hiszpańskim. To była bardzo ciekawa lekcja, która na długo zapadnie nam w pamięci.

Magdalena Jankowska