Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Sensoryczna zabawa zmysły udoskonala - styczeń 2023

Sensoryczna zabawa zmysły udoskonala - styczeń 2023

W tym miesiącu, w ramach Ogólnopolskiego Programu Krainy Zmysłów „SENSORYCZNA ZABAWA ZMYSŁY UDOSKONALA” uczniowie klas 1-3 zmierzyli się ze styczniowymi wyzwaniami. Wykonując poszczególne zadania, stymulowali zmysł przedsionkowo-proprioceptywny, dotyku, planowania motorycznego z wykorzystaniem kart ruchowych oraz stymulowali zmysł wzroku.

Zima, więc za oknami mroźno i biało, a co najlepsze jest na mróz i rozgrzanie? Ruch. Dlatego uczestników projektu czekało do wykonania kilka ćwiczeń, po wykonaniu których powstawały sensoryczne bałwanki. Następnie, w ramach relaksu uczestnicy malowali sensorycznym mrozkiem, tworząc zimowe symbole. Zabawy było co niemiara. Zapraszamy do fotorelacji.

Anna Kucharczyk