Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Sensoryczna zabawa zmysły udoskonala - kwiecień 2023

Sensoryczna zabawa zmysły udoskonala - kwiecień 2023

W tym miesiącu, w ramach Ogólnopolskiego Programu Krainy Zmysłów „SENSORYCZNA ZABAWA ZMYSŁY UDOSKONALA” uczniowie klas 1-3 zmierzyli się z wielkanocnym torem przeszkód. Stymulując zmysł przedsionkowo-proprioceptywny, dotykowy, ćwicząc równowagę i planowanie motoryczne poszukiwali skarbów pozostawionych przez wielkanocnego zajączka .
Po świątecznym czasie przyszedł także moment, by pomyśleć o naszej Matce Ziemi. Pochylając się nad tematyką ekologii uczestnicy projektu stymulowali system dotykowy konstruując ekologiczną ścieżkę sensoryczną. Ścieżkę tworzyli z przyniesionych przez siebie materiałów segregowalnych. Na zakończenie zabawy z pozostałych odpadów powstało eko-miasteczko.

Zapraszamy do fotorelacji.

Anna Kucharczyk