Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Projekt Sensoryczny 2022/2023

Projekt Sensoryczny 2022/2023

Już od września zaczynamy kolejny rok sensorycznych zmagań z Ogólnopolskim Programem Krainy Zmysłów „SENSORYCZNA ZABAWA ZMYSŁY UDOSKONALA”. Nasze działania będziemy realizować w powiększonym składzie, gdyż w tym roku do programu dołączają do nas uczniowie z klas 1-3. We wrześniu na wszystkich uczestników czekały nie lada wyzwania.

Nasza grupa z ogromnym zapałem przstąpiła do zadania, które miało na celu przypomnienie dzieciom roli i znaczenia zmysłów w ich codziennym funkcjonowaniu poprzez zabawę w klasyfikowanie atrybutów różnych zmysłów: dotyku, smaku, zapachu, słuchu, wzroku oraz czucia głębokiego .

Prawidłowa praca naszych zmysłów jest ściśle związana z odczuwaniem swojego ciała, więc nie mogło zabraknąć zabaw, w których poczujemy poszczególne części ciała. Wszystko było okraszone masą pozytywnej energii i wielkimi pokładami uśmiechów rozpromieniających twarze dzieci.

Zobaczcie sami...

Anna Kucharczyk