Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » OdLOTowa wycieczka klasy 2e

OdLOTowa wycieczka klasy 2e

26.04 uczniowie klasy 2e wybrali się na wycieczkę do LOT-u podczas której zwiedzili jego siedzibę. W biurowcu mieli okazję spotkać pilotów, stewardessy, personel pokładowy i pracowników biurowych. Dzięki wizycie w tym miejscu dowiedzieli się czym różni się samolot od szybowca oraz jak wielu osób praca jest potrzebna do prawidłowego funkcjonowania międzynarodowego lotniska. Następnie zwiedzili salę historii PLL LOT, gdzie zapoznali się z ekspozycją osiągnięć polskiego lotnictwa. Zwiedzili również LOT AMS - hangar z samolotami, które aktualnie są serwisowane. Następnym punktem wycieczki były warsztaty w sali LOT Kids podczas których uczniowie dowiedzieli się jak wygląda prawidłowe przygotowanie bagażu do lotu, nauczyli się jak prawidłowo zapinać pasy, zakładać i używać kamizelkę ratunkową oraz maskę tlenową. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd na Lotnisko Chopina gdzie zwiedzili strefy ogólnodostępne dla pasażerów, zobaczyli halę odlotów i przylotów oraz taras widokowy z którego rozciągał się piękny widok na startujące i lądujące samoloty.

Edyta Degiel-Pergół