Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Klasa 2b i 2c w warszawskim zoo

Klasa 2b i 2c w warszawskim zoo

12 października uczniowie klas 2b i 2c pojechały z wizytą do warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu i podglądaniu zwierząt, które zwabione ciepłem i słońcem chętnie prezentowały się na wybiegach. Jednak najciekawszym elementem wycieczki były warsztaty w zoo. Pani edukatorka niezwykle ciekawie opowiadała dzieciom o zwierzętach i ich potrzebach. Dzieci samodzielnie dobierały menu dla różnych gatunków zwierząt, mogły wziąć na ręce patyczaki, dotknąć ogromnego ślimaka i pogłaskać wije. Jednak największą furorę zrobił oswojony wąż Leokadia, który także dał się wziąć na ręce i potrafił zachwycić swym atłasowym dotykiem. Jak się okazuje, hodowla węży nie jest kłopotliwa, zwłaszcza, że karmienie odbywa się tylko raz na kilka tygodni...

D. Mantur i B. Olechowicz