Szkoła podstawowa » Aktualności » Aktualności 2022/2023 » Klasy 1-3 » Klasy 2b i 2c w Muzeum Narodowym

Klasy 2b i 2c w Muzeum Narodowym

5 października klasy 2b i 2c wybrały się do Muzeum Narodowego w Warszawie. Klasa 2b uczestniczyła w ciekawej lekcji pt. "Ptaki, robaki i inne zwierzaki". Dzieci oglądały dzieła mistrzów- obrazy, rzeźby, porcelanę, przedmioty sztuki użytkowej, w poszukiwaniu tytułowych ptaków, robaków i innych zwierzaków. Udało im się wytropić nie tylko rodzime kuropatwy z obrazu J. Chełmońskiego, ale także fantastyczne stwory, jak jednorożce, czy chińskie smoki. Zwieńczeniem tej niecodziennej lekcji było wykonanie z papieru zwierzęcia wg własnego pomysłu. Natomiast klasa 2c miała lekcję poświęconą "Porom roku, porom dnia" ukazanym w przepięknych dziełach malarzy pejzażystów. Dzieci dowiedziały się, ilu kolorów potrzeba, by namalować śnieg i przekonały się, że natura jest najlepszą inspiracją dla malarza. One także stworzyły swoje małe arcydzieła- drzewa w określonych porach roku, zgodnie ze swoją datą urodzenia.
Obie lekcje były ciekawe i pouczające, na pewno jeszcze tu wrócimy.

Dorota Mantur i Beata Olechowicz